Jak zwiększyć szansę na otrzymanie kredytu?

Kredyt lub pożyczkę bankową teoretycznie może wziąć każdy z nas. W praktyce jednak nie jest to takie proste, a sprawa często okazuje się dosyć skomplikowana. Należy bowiem spełnić szereg wymagań, jakie roszczą sobie banki. Nie każdy z nas posiada odpowiednią zdolność kredytową, czasem problemem jest ogólna sytuacja finansowa. Zastanówmy się zatem, czy istnieją jakieś sposoby, aby zwiększyć swoje szansę na otrzymanie kredytu.

Jeżeli posiadany przez nas kapitał nie jest zbyt wysoki, a comiesięczne dochody nie wystarczą na pokrycie określonych rat, bank oczywiście zorientuje się w tej sytuacji i jednocześnie zmniejsza się szansa na zaciągnięcie kredytu. Możemy jednak postarać się o to, aby przydzielono nam raty stałe na bardzo długi okres czasu. Wówczas wydatki zostaną rozłożone równomiernie, a my wiemy, czego się
spodziewać. Nie warto prosić o raty malejące, wówczas prawie całkowicie znika szansa na nasz kredyt. Na początku bowiem płaci się bardzo dużo, dopiero po jakimś czasie ta sytuacja się normuje.

Jeśli poważnie myślimy o wzięciu kredytu, ale obawiamy się, że bank nie będzie nam przychylny, dobrym rozwiązaniem jest spłacenie wszystkich ewentualnych długów. Może to dotyczyć nawet zadłużenia na karcie debetowej, które znacznie może zmniejszać naszą zdolność kredytową. Gdy natomiast pozbędziemy się innych zobowiązań finansowych, sytuacja może się zmienić.

Aby zwiększyć swoją szansę na otrzymanie kredytu, warto również poszukać banku, który nie pobiera dodatkowych opłat, na przykład bardzo wysokiej prowizji. To istotne, wówczas nasze możliwości wyglądają na większe i bank patrzy na nas bardziej przychylnym okiem. To dotyczy również przyszłości, trzeba zatem dowiedzieć się, czego spodziewać się w późniejszym terminie.

Leave a Reply