Kredyt samochodowy tradycyjny czy online?

Na rynku znajdziemy obecnie wiele pożyczek online. Przez Internet możemy zaciągnąć jednak nie tylko szybką chwilówkę. Coraz częściej takie uproszczenie formalności proponują także banki. W ten sposób sfinansujemy na przykład zakup auta. Czy warto jednak decydować się na takie rozwiązanie? A może jednak tradycyjny kredyt będzie dla nas bardziej korzystny?

Kredyty w ramach „ofert dla Ciebie”

Banki przygotowują atrakcyjne oferty przede wszystkim dla swoich klientów. Właściciele bieżących rachunków rozliczeniowo-oszczędnościowych mogą więc skorzystać z dodatkowych produktów na promocyjnych warunkach. Wśród nich znajdziemy między innymi kredyty samochodowe. Tego typu możliwość oferuje na przykład mBank. Tutaj w serwisie transakcyjnym klienci znajdą dodatkową zakładkę z kredytami dostępnymi zdalnie. Właściciele rachunku rozliczeniowego, którzy chcą skorzystać z kredytu samochodowego, muszą tutaj jedynie uzupełnić uproszczoną wersję wniosku. Bank sam, na podstawie historii transakcji, obliczy ich zdolność kredytową. W zakładce klienta widnieje więc limit kredytu, który konkretny klient może zaciągnąć.

Jak to wygląda w praktyce?

Formularz zgłoszeniowy klienta trafia do oceny pod kątem decyzji kredytowej. Gdy jest ona pozytywna, przedstawiciel banku dzwoni do wnioskodawcy i udziela dodatkowych informacji na temat umowy. Samą umowę w całości możemy zawrzeć elektronicznie poprzez nasze konto klienta w serwisie transakcyjnym. Zaletą takiego kredytu samochodowego online jest więc znacznie uproszczona procedura. Tutaj nie musimy gromadzić mnóstwa dokumentów i czekać w kolejkach bankowych, aby porozmawiać z doradcą kredytowym.

Co ważne, gotówkę bank przeleje na nasze konto, a nie konto salonu samochodowego. W ten sposób z powodzeniem możemy więc sfinansować zakup samochodu używanego. Wygodne jest to, że pieniądze mogą poczekać na naszym koncie do momentu, aż znajdziemy najkorzystniejszą ofertę dla siebie. Tradycyjne kredyty samochodowe nie dają nam zaś takiej możliwości, ponieważ bank przelewa pieniądze bezpośrednio na konto sprzedawcy oraz szacuje wartość rezydualną samochodu.

A co z zabezpieczeniem?

Wielu klientów zastanawia się, jak wygląda kwestia zabezpieczeń kredytu samochodowego online. Otóż z reguły klient ma 30 dni czasu na zakup auta. Wtedy bank ustala wymagania związane z zabezpieczeniem. W przypadku, gdy nie dopełnimy tej procedury, pożyczone pieniądze automatycznie zostaną przekwalifikowane do oprocentowania na poziomie kredytu gotówkowego.

Co jest korzystniejsze?

Kredyty online są przede wszystkim wygodniejsze. Na rynku produktów tradycyjnych znajdziemy jednak więcej ofert, które mogą okazać się dla nas korzystniejsze pod względem oprocentowania.

Leave a Reply